Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Közel háromezer intézmény csatlakozott a korrupciót megelőző felméréshez

Rekordszintű részvétellel zárult az Állami Számvevőszék 2016. évi Integritás-felmérésének adatfelvételi szakasza. A megadott határidőig 2943 költségvetési szervezet regisztrált az ÁSZ informatikai rendszerében, amely minden korábbinál magasabb részvételt jelent. Az ÁSZ idén hatodik alkalommal méri fel a magyar közszféra korrupció kockázatait és térképezi fel az intézmények korrupcióval szembeni védettségét.


Az Állami Számvevőszék, az egész magyar költségvetési szférára kiterjedő Integritás-felmérésének célja a közszféra intézményei korrupciós kockázatainak és a kockázatokkal szembeni védettségének feltérképezése, továbbá a közintézmények szervezeti integritásának megerősítése. Az önkéntes felméréshez minden költségvetési szerv csatlakozhatott.

A közigazgatás intézményeinek szervezeti integritását értékelő nemzetközileg elismert holland módszert az Állami Számvevőszék egy európai uniós projekt keretében adaptálta, alkalmassá téve a magyar költségvetési szféra egészére történő kiterjesztésre. 2016-ban az ÁSZ már hatodik alkalommal méri fel a költségvetési szervek korrupciós kockázatait. A belügyminiszter – a Kormányon belül a korrupció elleni küzdelem koordinálásával megbízott tárca vezetőjeként – az Integritás-felmérésben való részvételre kérte a társminisztériumokat és a költségvetési szféra intézményeit.

Az ÁSZ korrupcióellenes tevékenységét az elmúlt években az Országgyűlés több határozatával is megerősítette, illetve elismerte, legutóbb 2015 júliusában, valamint az ÁSZ Integritás-projektje nemzetközi szinten is egyre nagyobb figyelmet kap.

Az idei adatfelvételben minden eddiginél több költségvetési szerv vett részt. Az adatfelvételi szakasz zárásakor 2943 szervezet regisztrált kitöltőként az ÁSZ informatikai rendszerében. A csatlakozók száma mintegy 400-al magasabb, mint az eddigi legnagyobb részvétellel zajlott 2015. évi Integritás-felmérésben, amelyben 2557 szervezet vett részt. Az idei kimagasló részvétellel csaknem megháromszorozódott az első 2011-es felmérésben résztvevők száma (1095 intézmény).

Az önkéntes adatfelvétel során tapasztalt aktivitás azt mutatja, hogy a csatlakozott intézmények fontosnak tartják szervezetük korrupciós kockázatokkal szembeni ellenálló képességének erősítését, és nyitottak a korrupciós kockázatok kezelését célzó újabb módszerek bevezetésére, alkalmazására.

A költségvetési szervek által visszaküldött elektronikus kérdőívek bekerülnek a kifejezetten erre a célra kifejlesztett adatfeldolgozó és térképi megjelenítő informatikai rendszerbe, amely kiszámolja a kérdőíven megadott válaszok alapján az adott szervezet korrupciós veszélyeztetettségére és az azokkal szembeni kontrollok szintjére vonatkozó indexeket. A felmérési adatok alapján az ÁSZ összefoglaló tanulmányt és – a korábbi évekhez hasonlóan – intézménycsoporti elemzéseket készít, ezzel is támogatva a költségvetési szerveket a korrupció elleni védekezésben. Az Állami Számvevőszék a kérdőívek feldolgozását követően hozza nyilvánosságra a 2016. évi felmérés eredményeit.

Munkatársunktól