Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




A legtöbb kistelepülésen már elérhető a szupergyors mobilnet

Már mintegy 2100 olyan kistelepülés van Magyarországon, ahol hozzáférhetünk az egyik leggyorsabb, 150 megabites letöltési sebességet biztosító mobilinternethez. Ezzel hazánk a világ harmadik leggyorsabb mobilnetet biztosító országa lett az OpenSignal felmérése szerint.


Budapest és a megyeszékhelyek mellett már több mint 2100 olyan kistelepülésen is elérhető a Telenor 4G hálózata, ahol legfeljebb hatezren élnek, az idén pedig országszerte további 500 településen várhatóak fejlesztések - közölte a szolgáltató még február elején.

A tájékoztatás szerint 2016-ban a teljes hálózatfejlesztésre 7,9 milliárd forintot költött a társaság, ezen belül 3,1 milliárd forintba került a kistelepüléseken a 4G mobilinternet szolgáltatás kiépítése. A vállalat 2013 óta már 7 milliárd forintot fordított kistelepülési 4G fejlesztésekre.

A másodpercenkénti 150 megabit (Mbps) elméleti letöltési, és 50 Mbps-os feltöltési sebességre alkalmas hálózat a Telenor szerint a vezetékes internet alternatívájaként használható olyan alacsony lélekszámú, ritkábban lakott területeken, ahol gyakran gyenge sebességű a vezetékes internet.

A Telenor közölte azt is, hogy az ország 700 állomásán - így például Budapesten, a Balaton környékén, Győrben, Szombathelyen, Székesfehérváron, Veszprémben - már a 4G+ technológiának is nevezett LTE Advanced technológia is elérhetővé vált, amely másodpercenként 300 megabit elméleti letöltési, és 50 megabit feltöltési sebességre alkalmas.

A világon a harmadik leggyorsabb

A magyar mobilszolgáltatók átlagosan másodpercenként 31,04 megabit (Mbps) letöltési sebességet biztosítanak a felhasználóknak az előző évben mért 26,15 Mbps helyett, ezzel Magyarország továbbra is a világ harmadik legjobb eredményét érte el - derült ki az OpenSignal legfrissebb jelentéséből.

A lista elején Dél-Korea szerepel, Norvégia pedig pedig a második helyen áll. A felmérésből kiderült, hogy az országok többségében még mindig inkább wifi-n keresztül kapcsolódnak a felhasználók a mobilhálózatra, ebben élen jár Hollandia, ahol a wifi-használat időaránya 68,53 százalék, míg a magyaroknál ez az arány 53,02 százalék.

Az OpenSignal mostani felmérése 2016. november 1. és 2017. január 31. között, több mint egymillió okostelefon-felhasználó bevonásával készült. Az OpenSignal számára a méréseket maguk a felhasználók végzik, akik a cég ingyenes alkalmazásával a világ bármely hálózatán végezhetnek sebességteszteket.

Sokkal többet töltünk le pár éven belül

Hétszeresére nő a globális mobil adatforgalom 2021-ra a 2016-ös szinthez képest, köszönhetően a mobilfelhasználók, az okostelefonok, valamint a dolgok internetén (IoT) alapuló kapcsolatok számának jelentős emelkedése, illetve az egyre gyorsabb hálózatok és a mobilvideók terjedése miatt - derült a Cisco visual networking index előrejelzéséből.

A Cisco becslése szerint a testen viselhető eszközök száma háromszorosára, 325 millióról 929 millióra növekszik 2016 és 2021 között, ezáltal emelkedik a gép-gép közötti (machine to machine - M2M) kapcsolatok száma is. A teljes mobil adatforgalom 29 százalékát az M2M kapcsolatok adják, míg ez az arány tavaly 5 százalék volt.

A világon összesen - beleértve az M2M modulokat is - közel 12 milliárd mobileszköz lesz használatban 2021-re, másfélszer több, mint 2016-ban, a mobileszközök 50 százaléka okostelefon lesz. A Cisco rámutatott, hogy Kelet-Közép Európában a mobil adatforgalom a globálisnál némileg kisebb mértékben, csak hatszorosára nő 2016-2021 között.

Összemosódik a munka a magánélettel

Az okostelefonokon az állandó online jelenlét miatt egyre jobban összemosódnak a munka és a magánélet határai, a dolgozó felnőtt magyar internetezők 86 százaléka használ okostelefont, és 78 százalékuk inkább dolgozik szabadidejében is alkalmanként a telefonján, csak munkaidőben is használhassa azt magáncélra - áll az eNet és a Magyar Telekom internetgazdaságról szóló legfrissebb kutatásában.

Tízből hét válaszadó szokott munkaidejében rendszeresen - legalább hetente egyszer - magánügyben telefonálni, több mint felük pedig SMS-t írni vagy olvasni, csetelni, illetve e-mailezni is. A reprezentatív kutatás szerint 54 százalék nem munkával kapcsolatos böngészésre, 52 százalék közösségi média oldalak látogatására és 51 százalék az online híroldalak okostelefonon történő olvasására is szakít időt munkaidőben.

A munka és a magánélet összemosódásának előnye a válaszadók 71 százaléka szerint, hogy rögtön látják a beérkező e-mailjeiket, 66 százalék szerint pedig fontos ügyben online is bármikor elérhetőek kollégáik számára. Hatékonyabban oszthatják be az idejüket 44 százalék szerint, ha kis "üresjárat" van a munkahelyükön, foglalkozhatnak magánügyekkel, és fordítva, 36 százalék szerint folyamatosan naprakészek a munkahelyi tennivalóikkal kapcsolatban.

A hátrányokat illetően tízből 5 válaszadó tapasztalta, hogy mivel okostelefonon szabadidejében is könnyen elérhető, kollégái akkor is őt keresik a problémáikkal, amikor éppen nem dolgozik. Tízből 4 válaszadó pedig otthon sem tud igazán kikapcsolni, ha tudja, hogy okostelefonján munkaidőn kívül is elérhetőnek kell lennie.

Munkatársunktól/MTI