Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Milliárdokat költ a kormány kerékpárutakra

Az évtized végéig mintegy tízmilliárd forint áll rendelkezésre a kerékpáros úthálózat fejlesztésére – jelentette be augusztus közepén Révész Máriusz kerékpározásért és aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztos. Idén már 27 tervezési szerződést írt alá a kormány.


A kabinet és a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) a sikeres közbeszerzési eljárások után 27 tervezési szerződést írt alá nettó 603 millió forint értékben idén júliusban - jelentette be Révész Máriusz kerékpározásért és aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztos. Hozzátette, hogy a tervek legkésőbb október végére elkészülnek.

A kormánybiztos kitért arra is, hogy a kerékpáros úthálózat fejlesztésére a jövő évi költségvetésben 11 milliárd forintot irányoztak elő. A 2020-ig tartó uniós ciklusban erre a Gazdasági Innovációs Programból (Ginop) 3,6 milliárd forint, a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Programban (Vekop) pedig 7 milliárd forint áll rendelkezésre.

A területi operatív programok egy részét is fordíthatják kerékpárút építésre a megyei jogú városok és az önkormányzatok a fenntartható közlekedésfejlesztés részeként.

Ezer kilóméterrel lesz hosszabb

Berencsi Miklós, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) Kerékpáros Koordinációs Főosztályának vezetője elmondta, hogy a magyar kerékpáros úthálózat hossza körülbelül 4500 kilométer, a fejlesztésnek köszönhetően az útminőség javítása mellett ennek 1000-1500 kilométeres bővülése várható.

Pántya József, a NIF útfejlesztési igazgatója kifejtette: a 27 tervezési szakasz felöleli a teljes Budapest - Balaton kerékpáros útvonalszakaszt, a Balatoni Bringakört - a keszthelyi szakasz kivételével -, illetve az EuroVelo6 nemzetközi kerékpáros útvonal több szakaszát.

Hozzátette, hogy a NIF Zrt. az engedélyezési eljárást követően indíthatja a kivitelezési közbeszerzést, amely 6-8 hónapig tarthat. A nem engedélyköteles szakaszokon nem kell megvárni az engedélyek megszerzését, a tervezést követően közvetlenül indítható a közbeszerzés.

Milliárdokat költenek kerékpárutakra a városok

Elkészült a Nyíregyházát Tokajjal összekötő kerékpárút eddig hiányzó, 21,5 kilométer hosszú szakasza. A több mint nettó 2,6 milliárd forint értékű beruházást csütörtökön adták át a nyírségi megyeszékhelyen.

Az eseményen Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter elmondta, a teljes megyei kört szeretnék létrehozni, Nyíregyházától kiindulva Tokajon keresztül Tiszabecsig vezetne a bicikliút, amely innen Nyírbátort és Máriapócsot érintve térne vissza a nyírségi nagyvárosba.

Kovács Ferenc, a nyírségi nagyváros polgármestere köszöntőjében emlékeztetett, a Nyíregyháza-Tokaj kerékpárút megépítése a kormány és a város között 2014-ben létrejött Modern városok programja megállapodás első pontjaként szerepelt.

Egymilliárd forintból bővíti és újítja meg kerékpárút-hálózatát Kaposvár a következő években. Szita Károly (Fidesz-KDNP) polgármestert idézve azt írták: a somogyi megyeszékhelyen 24 kilométernyi kerékpárút és -sáv van, amelyhez további 16 kilométer épül.

A közlemény kitért arra is, hogy a ma még 4 állomásos kaposvári közösségi kerékpáros közlekedési rendszer 18 állomásosra bővül, a jelenlegieken kívül 170 új, tisztán elektromos és több hagyományos kerékpár áll majd a bérlők rendelkezésére.

Munkatársunktól/MTI