Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Modern városok program: valóság vagy csak propaganda?

Nem múlik el hét, hogy ne jelentene be újabb és újabb jövőbeli beruházásokat a kormány, amelyek a Modern városok program keretében valósulnak majd meg. Az MSZP szerint ténylegesen csupán a 10 százalékát fizették ki annak a pénznek, amelyet újra és újra megígérnek.


A vidéki Magyarország programjának nevezte a Modern Városok Programot Kósa Lajos, a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter kedden Debrecenben, a terveket bemutató országjárásának első állomásán.

A miniszter utalt arra, hogy a 23 megyei jogú városban kétmillió ember él, de a települések környezetét tekintve sokkal több embert érintenek a fejlesztések, ezért a Modern Városok Programja a vidéki Magyarország programja.

A programban 250 projektet támogatnak összesen 3500 milliárd forint fejlesztési forrással, amiből eddig - tervezésre, projekt-előkészítésre - 600 milliárdot már megkaptak az önkormányzatok - mondta Kósa Lajos, hozzátéve: ez azt jelenti, hogy időarányosan jól áll a program végrehajtása.

Az elbírált projektek közül 60 igényelt egyedi kormánydöntést, 47 projekt esetében pedig a fejlesztési elemek újratárgyalását kezdeményezték az érintett önkormányzatok - jelezte.

A közlekedési projektek a legfontosabbak a Modern városok programban; szeretnék fejleszteni a települések belső közlekedését, valamint minden megyei jogú várost bekötnének az ország gyorsforgalmi úthálózatába – mondta.

Kósa Lajos közlése szerint a 2022-ig tartó, összesen 3500 milliárd forintos programban megvalósítanak ipari-gazdasági, oktatási, kulturális és sport fejlesztéseket is.

Azt szeretnék elérni, hogy a magyar vidéki városok és környezetük felzárkózzanak a nyugat-európai vidéki kisvárosok életszínvonalához - tette hozzá.

Kiemelte, hogy a Modern városok program nagyobbik része nem európai uniós, hanem magyar forrásból valósul meg, az ország ugyanis már képes a saját erőforrásaira támaszkodva is fejleszteni.

MSZP: veszélyben megvalósulás

Varga László, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese azt mondta, három éve indult a Modern városok program, ezen idő alatt "Orbán Viktor és emberei" körbeígérgették az országot, de az emberek a fejlesztésekből nem sok mindent láttak megvalósulni.

Hozzátette: annyira futotta, hogy kinevezték Kósa Lajost a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszternek, vagyis "ígéretügyi miniszternek".

A szocialista politikus elmondta, a közel 3400 milliárd forintos program keretében egyébként is megvalósuló beruházásokat is megígértek.

Szerinte európai uniós forrásokból a program nélkül is járnának a helyben élőknek ilyen nagyságrendű fejlesztések. Hozzátette: az elmúlt években nagyon sok korábbi döntést visszavontak, több beruházás nem is valósul meg és több esetében jelentős a csúszás.

Varga László kitért arra, hogy szeptember közepéig a megígért összegek mintegy 10 százalékát fizették ki.

Az MSZP-s képviselő szólt arról is, hogy Kósa Lajos novemberben arról beszélt, az eredeti kalkulációkhoz képest sokkal többe fog kerülni a Modern városok program megvalósítása. Varga László szerint ezt a mondatot nem lehet máshogy értelmezni, minthogy megindult a kihátrálás a program egy része mögül.

Ezt felháborítónak tartják - hangoztatta, megjegyezve: lehet, hogy olyan modern beruházások ezek, hogy egy részük csak a 22. században fog megvalósulni.

Munkatársunktól/MTI