Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Feljelentés az Észak-pesti Kórház ügyében

László Tamás (Fidesz) feljelentést tett ismeretlen tettes ellen a főváros XV. kerületében található Észak-pesti Kórház épületegyüttesében tapasztalt pusztulás miatt. A kerület szocialista polgármestere szerint László Tamás "érintett" az ingatlanügyben.


Azért vetjük fel az Észak-pesti Kórház sorsát a mai helyzetben, mert félő, hogy ez a sors vár a most bezárásra ítélt kórházakra, amelyek a bezárástól kezdve már csak ingatlanként lesznek nyilvántartva" - közölte újságírókkal László Tamás országgyűlési és helyi képviselő hétfőn Budapesten..

 

Emlékeztetett arra, hogy ez a több épületből álló ingatlanegyüttes a főváros és a kerület 50-50 százalékos tulajdonában van, s így e két önkormányzatnak kellett gondoskodni a hasznosításról.

 

László Tamás felidézte, hogy a kerület szocialista polgármestere korábban azt mondta: "Lepedőcserével lehet az új kórházat beindítani". Ezzel szemben csak az ingatlanegyüttes két épületében - amelyet felújítottak - indult be a járóbeteg-rendelés, ám 32 épület az enyészeté lett. A jelen helyzetről az ellenzéki politikus azt mondta: 2007-ben az enyészet lett úrrá az épületegyüttesben, amelynek egyes részei már szinte romos állapotban vannak.

 

A Fidesz képviselője szerint több mint ötmilliárd forintos vagyonvesztésről lehet beszélni. Azt mondta: az ingatlanegyüttes értéke 1992-ben 2,1 milliárd forint volt, amit ha csak az infláció mértékével szorozzuk be, akkor 2006-ban 15 milliárdos értéket kellett volna, hogy képviseljen. Ezzel szemben tavaly ezt az épületegyüttest 3,8 milliárdra értékelték.

 

Hajdu László (MSZP) polgármester, országgyűlési képviselő az MTI-nek adott nyilatkozatában azt mondta: meglepte a fideszes képviselő nyilatkozata. Mint mondta, László Tamás és Mikola István (Fidesz) is "érintett ebben az ingatlanügyben".

 

Közölte, László Tamás más magánszemélyekkel együtt indult az ingatlan hasznosítására kiírt ötletpályázaton. Mikola István pedig még egészségügyi miniszterként az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat akarta az ingatlanra telepíteni, tehát "ő sem kórházat akart".

 

"Mind a két ember ebben az ingatlanban már kompromittálta magát" - jegyezte meg.

 

Hajdu László az ingatlan történetét felelevenítve elmondta, a kerületiek valóban azt hitték, hogy az ingatlant korábban kórházként használó orosz katonák után csak "kicserélik a lepedőt", és helyi betegeket fogadhat majd az egészségügyi intézmény.

 

Utalt arra, hogy az Antall-kormány azonban olyan politikai döntést hozott, hogy "itt nem lesz kórház", azóta pusztulnak az épületek. Emlékeztetett arra is, hogy a Horn-kormány 1997-ben 4,5 milliárd forintot ítélt meg egy kórház kialakítására, ám 1998-ban az Orbán-kormány ezt a pénzt elvonta.

 

Közölte, 2005-ben a főváros és a kerület közös tulajdonba kapta az ingatlant, ám a lepusztult épületek rendbehozatalához mintegy 12-14 milliárd forint kellene.

 

Arra hívta fel a figyelmet, hogy az ingatlant a nemrég elfogadott szabályozási tervek alapján szociális, egészségügyi és szabadidős célokra kívánják hasznosítani. Hozzátette: június 20-án kerül a helyi képviselő-testület elé a nemzetközi hasznosítási pályázat. Véleménye szerint László Tamás valójában csak "húzni akarja az időt", hogy a kerület ne tudja hasznosítani a területet.

 

MTI