Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Pályázik az egyetem a szegedi egészségügyi ellátórendszer működtetésére

Pályázik a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) a város egészségügyi ellátórendszerének működtetésére, döntött a felsőoktatási intézmény szenátusa többórás vitát követően kedden. Ezt Szabó Gábor rektor jelentette be a csongrádi megyeszékhelyen.


Az egyetem elsősorban betegellátás magas szintű szervezése érdekében nyújtja be a pályázatot Szeged fekvő- és járóbeteg-szakellátási intézményeinek működtetésére - mondta a professzor az egyetemi szenátus ülését követő sajtótájékoztatón.

 

A professzor közölte, mivel információk szerint többen is pályáznak, az egyetem üzleti érdekei miatt, a szenátus ülésén elhangzottak szolgálati titkot képeznek, és a kiíró önkormányzat kikötéseinek megfelelően a pályázat részleteit is titkosan kezelik.

 

A szenátus döntött arról is, ha eredményes lesz az SZTE pályázata, az egyetem tárgyalásokat kezd az önkormányzattal a feladat-ellátási szerződés részleteiről. A végleges szerződéstervezetről, az SZTE Gazdasági Tanácsának véleményezését követően, újból szavaz majd a szenátus - mondta a rektor.

 

Mikó Tivadar centrumelnök elmondta, 2006 júliusa, az egészségügyi ellátórendszerben elkezdődött megszorítások óta, az SZTE klinikáin nagyon komoly átalakításokat hajtottak végre, hogy a romló finanszírozás ellenére is fent tudják tartani az ellátás színvonalát.

 

Az elmúlt időszakban 4,5-5 százalékkal csökkent a dolgozói létszám és szigorú keretgazdálkodást vezettek be az intézményekben - tette hozzá.

 

A 28 szegedi klinika vezetője a napokban vállalta, hogy az esztendő végére egyensúlyban lesznek az intézmény bevételei és kiadásai, ehhez javítani kell a gyógyszer- és eszközfelhasználáson, s végső esetben munkaügyi lépéseket is kell tenni - fogalmazott a szakember.

 

A professzor elmondta, a klinikákon érződik a környező kórházak osztálybezárásainak hatása. A romló finanszírozás ellenére, ez mintegy 15 százalékos többletfeladatot ró az intézményre.

 

A kórházakból, köztük a súlyponti intézményekből is jellemzően a bonyolult, így költségesen ellátható esetek kerülnek a klinikákra, s ez nagyon nehéz helyzetbe hozza az egyetemet - mutatott rá Mikó Tivadar.

 

Az egészségügyi miniszter, a finanszírozást megszabó teljesítmény-volumenkorlát felülvizsgálatát ígérte, de ennek hatása csak az év második felében jelentkezne a finanszírozásban, ezért a klinikákat fenntartó egyetemek még a héten a kormányfőhöz fordulnak az ügyben - mondta a centrumelnök.

 

MTI