Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Támogatás a helyi médiának

A Magyar Média Mecenatúra program keretében a médiatanács 21 rádió 25 pályázatára ítélt meg összesen 74,6 millió forint támogatást - áll a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.


A tematikus magazinműsor kategóriában sikerrel pályázott az Inforádió és a dunaújvárosi Rádió 24. Hírműsor kategóriában kedvezményezetté vált a budapesti Jazzy Rádió és a Klasszik Rádió, a szolnoki Amadeus Rádió, a békéscsabai Rádió 1 Start és Mega Rádió, a szigetszentmiklósi Lakihegy Rádió, a Bajai Rádió, a hódmezővásárhelyi Rádió 7, a debreceni Európa Rádió, a Kalocsai Kooronafm100, a Rádió Dabas, a nyíregyházi Sunshine FM, a Magyar Katolikus Rádió Székesfehérváron, valamint a kisközösségi Csillagpont Rádió Miskolcon és a szintén kisközösségi Rádió Szentendre.

A szolgáltató magazin kategóriában nyert a szolnoki Amadeus Rádió, a Lakihegy Rádió, a pécsi Rádió 1, a paksi Fortuna Rádió, a hódmezővásárhelyi Rádió 7, a Szent István Rádió és a miskolci Európa Rádió, valamint a kalocsai Koronafm100 rádió.

Közleményükben felidézik: a médiatanács 2011 óta a helyi rádiók állandó műsorainak finanszírozásához 460 esetben, több mint 1,3 milliárd forinttal járult hozzá, ezzel is ösztönözve a sokszínű magyarországi médiapiac fennmaradását.

A médiatanács kilenc helyi közösségi rádió és televízió számára 23,4 millió forintot ítélt meg a médiaszolgáltatók műszaki fejlesztésére kiírt idei pályázat harmadik fordulójában a Magyar Média Mecenatúra program keretében. Sikerrel pályázott a dunaújvárosi, a csurgói, a mezőtúri, a pomázi, a szentgáli, a túrkevei, az újpesti televízió, a sárvári Trió TV Dunántúl, valamint a szombathelyi evangélikus, kisközösségi Credo Rádió.

Emlékeztetnek: 2011 óta a helyi rádiók és televíziók műszaki fejlesztését 200 alkalommal, összesen 547 millió forinttal támogatta annak érdekében, hogy modern technikai körülmények között színvonalas műsorszolgáltatást nyújtsanak a támogatott médiumok nézői, hallgatói számára.

Szerződést kötnek három fővárosi rádiófrekvencia nyertesével

Megkötik a szerződést három fővárosi rádiós frekvenciapályázat nyerteseivel - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).

Közleményükben utalnak rá: a 90,3 MHz rádiós frekvencia hasznosítását a Tilos Kulturális Alapítvány, a 92,1 MHz-ét a Klasszik Rádiót működtető szolgáltató, a 105,9 MHz-ét pedig a Hang-adás Kft. nyerte el.

Jelezték azt is: a Barcs 102,7 MHz helyi rádiós frekvencia pályázatát a Lokátor Hírműhely Kft. nyerte el, amely Dráva Hullám 102,7 néven kíván működni.

A testület emellett elfogadta a Dabas 97,5 MHz, a Komárom 88,3 MHz és a Monor 106,3 MHz helyi frekvencia közösségi jellegű hasznosításának végleges pályázati felhívásait is; a dokumentumok hamarosan teljes egészében olvashatók a mediatanacs.hu honlapon.

A médiatanács hozzájárult az Átmeneti Mária Rádió-t működtető szolgáltató azon időtartam-módosítási kérelméhez, hogy a tervezett ideiglenes szolgáltatását technikai okok miatt nem az augusztus 20-szeptember 18-ai időszakban, hanem november 1-30. között üzemeltesse.

Az Orosháza 88,6 MHz helyi rádiós frekvencia hasznosítására kiírt pályázat alaki vizsgálatának eredményeképpen a Médiatanács alaki nyilvántartásba vette a Magyar Katolikus Rádiót; a másik két pályázótól - a Magyar Múzsa Kft.-től és Tuska Milántól - hiánypótlást kért.

Iskolák is jelentkezhetnek a Neumann-pályázatra

A pályázat idei keretösszege 27 millió forint, amiből ötmilliót különítettek el a határon túli pályázók részére, kétmillió pedig a tavalyi keret maradványaként használnak majd fel. Egy pályázó pályázatonként legfeljebb egymillió forint támogatást nyerhet el. A jelentkezők a közzététel napjától folyamatosan, a keretösszeg kimerüléséig pályázhatnak.

Az első fordulóban október 8-áig lehet beadni az anyagokat, melyeket a bírálóbizottság ezután havonta értékel. A Magyar Média Mecenatúra program más pályázataitól eltérően a Neumann-pályázaton nem előírás, hogy kizárólag regisztrált filmelőállítók jelentkezhetnek. Pályázhat közép- és felsőoktatási intézmény, alapítvány, egyesület is a gazdasági társaságok mellett, ha van lekérhető médiaszolgáltatásra jogosultsága, vagy szándéknyilatkozatot hoz ilyen jogosultsággal rendelkező szolgáltatótól - említik meg.

Jelezték: nyitott a pályázat a határon túli pályázói - természetes vagy jogi személy vagy más szervezet - kör előtt is, ha van szándéknyilatkozata magyarországi, lekérhető médiaszolgáltatási jogosultsággal rendelkező médiaszolgáltatótól. Előnyben részesül, aki gyermek- és ifjúsági témában nyújt be pályázatot, ha akadálymentesíti a műsorszámot vakok, gyengén látók, illetve siketek és nagyothallók számára, továbbá vállalja a tartalom angol felirattal ellátását. Ugyancsak előnyt jelent, ha kortárs zenét használ a pályázó. Utaltak arra is: a testület 2012 óta 59 esetben adott ilyen támogatást.

A közlemény szerint arról is döntöttek a testület e heti ülésén, hogy az október 10-én tartandó X+1. Göcsej Filmszemlén 600 ezer forintot ajánl fel a Médiatanács néhai elnökéről, Szalay Annamáriáról elnevezett fődíj elnyerője számára, valamint 300-300 ezer forintot a legjobb kisjátékfilm, a dokumentumfilm és a filmetűd alkotójának. A testület a Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztiválon a legígéretesebb tehetségű pályakezdő animációs alkotónak járó Macskássy Gyula-díj, valamint a George Palról elnevezett közönségdíj mellé 500-500 ezer forintos hozzájárulást ad.

Negyedik alkalommal rendez animációs seregszemlét az Illyés Gyula Gimnázium Alapítvány és a Manifeszt Egyesület Budaörsön, idén október 21-24. között. A Médiatanács a Budapesten november 5-8. látogatható XII. Aranyszem Operatőr Fesztivált 500-500 ezer forintos díjakkal támogatja, felajánlva azokat négy kategória - a dokumentum-, a kisjáték-, a természet- és a tévéfilm - győzteseinek.

Munkatársunktól/MTI