Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Tovább nőhet a hazai nemzetiségek támogatása?

Több támogatást remélnek jövőre a hazai nemzetiségek – nyilatkozta Ritter Imre német nemzetiségi szószóló a költségvetési törvényjavaslat kapcsán. Erre meg is van minden esély, hiszen az elmúlt hat évben két és félszeresére, 3,2-ről 8 milliárd forintra nőtt a kormány által a nemzetiségek támogatására fordított összeg mértéke.


Az ideihez hasonló összegből gazdálkodhatnak jövőre a hazai nemzetiségek - derül ki a parlament honlapján megjelent költségvetési törvényjavaslatból. Ritter Imre német nemzetiségi szószóló ugyanakkor arra számít, hogy a parlamenti vita során nőni fog a jövőre tervezett támogatás összege. Így reményeik szerint a jelenlegi számok még jelentősen, mintegy 2,5 milliárd forinttal nőnek majd.

Társadalmi felzárkózást segítő programokra - például szakkollégiumokra, a roma kultúra támogatására, a roma ösztöndíj programra, oktatási és kulturális központok támogatására, a felzárkózás-politika koordinációjára - 2017-ben körülbelül 1,7 milliárd forint jut.

Az országos nemzetiségi önkormányzatok és média támogatása esetében nem lesz emelés, minden önkormányzat ugyanakkora összegből gazdálkodhat, összesen majdnem 1,6 milliárd forintot szánnak erre a célra a jövő évi költségvetésben.

A területi és a települési nemzetiségi önkormányzatok általános működési és feladatalapú támogatását sem emelik, jövőre is több mint hárommilliárd forint jut erre.

A nemzetiségi önkormányzatok által fenntartott intézmények működtetésére is az ideihez hasonló összeg járhat, mintegy 971 millió forint. A nemzetiségi önkormányzatok által fenntartott intézmények beruházásaikhoz, fejlesztéseikhez több mint 800 millió forintra pályázhatnak majd jövőre.

Ezeken felül nemzetiségi támogatásokra 1,4 milliárd forint az előirányzat.

Egyre több a nemzetiségi iskola

A Magyarországon élő tizenhárom őshonos nemzetiség megerősödése Magyarországot is erősíti, és az állam anyaországokkal való kapcsolatát is javítja - mondta Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár.

Soltész a Gál Ferenc Főiskola Pedagógiai Kara által szervezett nemzetiségi oktatási konferencián elmondta: az elmúlt hat évben két és félszeresére, 3,2-ről 8 milliárd forintra nőtt a kormány által a nemzetiségek támogatására fordított összeg nagysága.

A nemzetiségi önkormányzatok által fenntartott oktatási intézmények száma ötszörösére, az ezekben tanuló diákok száma háromszorosára nőtt - tette hozzá.

Közölte: a kormány a szószólói rendszer létrehozásával az ország irányításába is mind jobban be kívánja vonni a nemzetiségeket. Kérte a konferencián jelen lévő szlovák és román főkonzultól, hogy lehetőségeik szerint segítsék a magyar nemzetiségi oktatást a saját országukban is.

Egyszerűbb szabályozást akarnak

Több száz millió forintos fejlesztések folynak a magyarországi német nemzetiségnél, ezek között szerepel a városlődi Iglauer Park ifjúsági tábor tervezett felújítása, amely ősszel kezdődhet - mondta el Heinek Ottó, a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának elnöke.

Heinek annak kapcsán nyilatkozott, hogy az országos önkormányzat legutóbbi közgyűlése elfogadta a múlt évi szakmai és pénzügyi beszámolót. A közgyűlés németországi támogatásokról is döntött: a német szövetségi belügyminisztériumtól érkező mintegy 30 ezer eurós keretből összesen 55 hazai német kultúrcsoport felszerelése bővülhet.

A jövő évi költségvetés kapcsán Heinek elmondta, szeretnék elérni, hogy a nemzetiségek állami támogatására vonatkozó szabályozás egyszerűsödjön, továbbá azt, hogy legyen lehetősége egy nemzetiségi önkormányzatnak több évre félretenni a támogatásokból, legyen lehetőség tartalékképzésre. Erre a jelenlegi szabályozás nem ad lehetőséget - mutatott rá.

Munkatársunktól/MTI