Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Dübörög a Modern városok program

Az évszázad projektjeként aposztrofálta a Modern városok program indulását Szita Károly, a Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) elnöke június elején. Az évtized végéig mintegy kétezer milliárd forint értékű fejlesztés valósulhat meg a megyei jogú városokban uniós és hazai források felhasználásával.


Hamarosan az évszázad legnagyobb beruházási programja indul az önkormányzatoknál: várhatóan még az idén megkezdődhet a Modern városok program végrehajtása - mondta a Megyei Jogú Városok Szövetségének (MJVSZ) elnöke, Kaposvár polgármestere június elején Szombathelyen.

Szita Károly (Fidesz-KDNP) kiemelte: 2000 milliárd forint értékű fejlesztés valósulhat meg 2020-ig a megyei jogú városokban a Terület és Településfejlesztési Operatív Programban (TOP), valamint a Modern városok programban szereplő uniós és hazai források felhasználásával.

Hangsúlyozta: a tervezett beruházások nem csupán a megyei jogú városokat szolgálják, hanem az egész országot. Szita Károly elmondta: 2017-ben a Modern városok program finanszírozására 452 milliárd forint áll rendelkezésre, amely szerepel a jövő évi költségvetésben.

Hozzátette: a fejlesztéseknek köszönhetően a következő évtizedben olyan nagy ívű gazdasági fejlődésre számíthatnak a régiók, a megyék és azokon belül a megyei jogú városok, amelyek azt eredményezhetik, hogy Magyarországon mindenki dolgozhat, aki akar, és a munkájával találhatja meg a saját maga és családja boldogulását.

Ötven milliárd plusz

Cser-Palkovics András (Fidesz-KDNP), az MJVSZ társelnöke, Székesfehérvár polgármestere a sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: a megyei jogú városok Magyarország gazdasági fejlődésének a motorjai, akár a foglalkoztatás, akár a gazdasági növekedés, akár az államháztartás kérdéseiről beszélünk, elképzelhetetlen bármelyik is e városok fejlesztése és fejlődése nélkül.

Banai Péter, a Nemzetgazdasági Minisztérium államháztartásért felelős államtitkára megerősítette: az idei költségvetés módosításával 50 milliárd forint áll majd rendelkezésre az útépítéseken túli, a Modern városok programban meghatározott fejlesztések hazai finanszírozására.

Közölte: 2017-ben útépítésekre 280 milliárd forintot fordíthatnak majd, illetve az operatív programokba nem illeszthető, így uniós támogatásban nem részesülő fejlesztési célokra 152 milliárd forintot. A jövő évi büdzsé a megfogalmazása szerint nemcsak az adócsökkentés és az otthonteremtés, hanem a beruházások költségvetése is.

Iparvárosokban a jövő?

Meg kell mutatni, hogy a hagyományos iparvárosok nem a múlthoz tartoznak, hanem van jövőjük, ezért "becsületbeli ügy" Dunaújváros kérdése is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök Dunaújvárosban, ahol a Modern városok program keretében együttműködési megállapodást írt alá Cserna Gáborral (Fidesz-KDNP), a város polgármesterével.

A kormányfő úgy vélte, a modernséget nehéz lesz elérni, mert "új ipari forradalom zajlik és minden megváltozik, amit ma a modern gazdaságról és iparról gondolunk". Szerinte a digitalizáció át fogja formálni az összes termelési tevékenységet. Amennyiben Dunaújváros és a magyar ipar nem kapcsolódik be az ipari forradalomba, akkor nem fog fejlődni és a meglévő piacokat is elveszíti.

A kormányfő bejelentette, hogy a 2017-es állami költségvetésben külön soron szerepel a Dunaújvárosi Kézilabda Akadémia sportcsarnokának megépítése. Az 1800 férőhelyes csarnokra kétmilliárd forintot szánnak. A radari sporttelep is megújul: 700 millió forintos ráfordítást követően a birkózok és több más sportág fiataljai kulturált körülmények között készülhetnek - tette hozzá.

Szolnok és Szekszárd már beindult

Szolnok polgármestere elmondta: a Modern városok program keretében készülnek majd tervek egy 300 hektáros új ipari park létrehozásáról is a városban, amelynek pontos összegét még nem lehet tudni. Szalay Ferenc jelezte, a MÁV-Start mintegy 100 IC-kocsi gyártására kapott megbízást a kormánytól. A gyártás Szolnokon 250 új munkahelyet teremt majd.

A politikus egyebek mellett kitért arra is, hogy elkészültek a tervek az M4-es út négysávosítására Budapest és Szolnok között, a beruházás előreláthatólag 2018 végére elkészül. Hozzátette: jelenleg a közbeszerzés minőségbiztosítása zajlik, a terület átadása a hírek szerint idén szeptember környékén várható.

Több mint kétmilliárd forintos ráfordítással 25x33 méteres medencét magában foglaló sportuszoda épül Szekszárdon a Modern városok program keretében - jelentette be a város polgármestere a tolnai megyeszékhelyen.

Ács Rezső (Fidesz-KDNP) elmondta: feltételes közbeszerzési eljárást indítanak a létesítmény kivitelezésére, amíg az állami támogatás megérkezik az önkormányzathoz. Az új uszoda becsült költsége 2,3 milliárd forint, és a 2017-es tanévkezdésre készülhet el - tette hozzá.

Munkatársunktól/MTI