Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Röpködnek a tízmilliárdok vidékfejlesztésre

Három forrásból érkezik pénz a különféle beruházásokra: a Modern városok programból, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) támogatásaiból, valamint a vidékfejlesztési keretből. A megyék több tízmilliárd forintos fejlesztésekkel számolhatnak a következő években.


A vidékfejlesztési program valamennyi pályázati felhívását meghirdették március 31-ével, ami a 2014 és 2020 közötti időszakra 1300 milliárd forint összegű európai uniós keretet biztosít Magyarországnak - mondta a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztési programokért felelős helyettes államtitkára.

Viski József tájékoztatása szerint a 64 pályázat jelentős része az elmúlt másfél évben már elérhető volt. A nagy érdeklődést bizonyítja, hogy a beruházások támogatására biztosított 600-700 milliárd forint összegű keretre mintegy három-négyszeres túligénylés érkezett.

Mint mondta: a beruházási támogatások 80 százalékát a mikro, kis- és középvállalkozások számára biztosítja a program, és csak a források 20 százalékát igényelhetik a nagy mezőgazdasági vállalkozások. Az ezen túl még elérhető összeg az egyes állat- és területlétszámhoz kapcsolódó támogatási lehetőségekből származik.

A helyettes államtitkár beszélt arról is, hogy a vidékfejlesztési program keretében a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH) működésének biztosításához 18 milliárd forint áll rendelkezésre. A hálózat január 1-je óta a Széchenyi Programiroda égisze alatt működik.

Dől a pénz a TOP támogatásokból

Közben Zala megyében egy másik forrásból, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) támogatásaiból származó összegek többségét már le is kötötték. A rendelkezésre álló 23,2 milliárd forintból több mint 12,3 milliárd forintnyi forrást tesznek ki azok a pályázatok, amelyek keretében ipari parki, óvodai, bölcsődei és turisztikai fejlesztéseket is megvalósítanak – közölte a megyei közgyűlés.

A helyzet Veszprém megyében is hasonló. Itt a települések 18,09 milliárd forintot kapnak a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázatának első körében, amivel a megye országosan a középmezőnyben van – közölte a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára veszprémi sajtótájékoztatóján.

Míg Hajdú-Bihar megyében első körben több mint 150 projekt összesen 30,11 milliárd forint támogatásban részesül a TOP keretében, a Csongrád megyei településeken száznegyven beruházás, 14,7 milliárd forintnyi fejlesztés kezdődik el uniós támogatással – jelentette be a megyei önkormányzat elnöke.

Bács-Kiskun megyében 87 település 127 pályázata mintegy 16 milliárd forint európai uniós támogatásban részesül. Vas megyében pedig első körben 104 projekt összesen 11,6 milliárd forintos támogatást kaptak a TOP keretében. Békés megyébe több mint 18 milliárd forintnyi európai uniós forrás érkezik.

Csaknem tizenhárom milliárd forintnyi értékben valósulnak meg beruházások a TOP keretében Nógrád megyében; gazdasági, turisztikai, egészségügyi, szociális, energetikai fejlesztések kezdődnek meg a nyár végén, a cél pedig az, hogy Nógrád mindezek révén felzárkózzon az országos átlaghoz - közölte a megyei közgyűlés elnöke Salgótarjánban tartott sajtótájékoztatóján.

Szépülnek a megyei jogú városok

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program mellett folytatódik a Modern városok néven futó projekt. Május első napjaiban például Kaposváron lerakták a bruttó 6 milliárd forintból felépülő új sportcsarnok alapkövét. Az eseményen Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség államtitkára hangsúlyozta: a kormány nem csak beszél, hanem tesz is azért, hogy a vidék Magyarországa Budapesthez hasonló ütemben tudjon fejlődni.

A Miniszterelnökség parlamenti államtitkára egyebek mellett szólt arról is, hogy az ország gazdasági növekedését meghatározó megyei jogú városok akkor lesznek valódi regionális központok, ha munkahelyeket tudnak teremteni és széles körű szolgáltatásokat nyújtanak a szabadidő eltöltéséhez.

Szintén a Modern városok program keretén belül indul Tatabányán egymilliárd forintos útfelújítási program, melynek során tömegközlekedéssel érintett, ipari parkok megközelítését szolgáló, valamint turisztikai célpontokhoz vezető útvonalakat újítanak fel - ismertette a polgármester sajtótájékoztatóján.

Szintén ebből a forrásból kezdődött meg az új négycsillagos wellness-konferencia szálloda építése is Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn. A beruházáshoz a kormány 3,1 milliárd forintos támogatást biztosít, a fennmaradó 900 millió forint az önkormányzat önereje - közölte a városvezető. Kovács Ferenc hozzátette, az új szálloda megépítésének köszönhetően 66 új munkahely jön létre.

Munkatársunktól/MTI