Korszerű, minden igényt kielégítő honlapok meglepően alacsony áron.

Az ország összes polgármesterét elérheti. Pályázatok kötelező nyilvánosságát is biztosítjuk.

Teljesítse könnyedén az elektronikus információszabadság törvényt!

A hétköznapi életet segítő, közhasznú híreket nemcsak olvasni érdemes, de fel is teheti honlapjára.




Negyven milliárd színházakra

A kaposvári, a debreceni, a veszprémi, a győri, a szolnoki színház, valamint a Nemzeti Színház és a Thália Színház is megújul több mint 40 milliárd forint kormányzati támogatásból – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) március utolsó napjaiban.


A kaposvári Csiky Gergely Színház felújításához 9 milliárd, a debreceni Csokonai Nemzeti Színházéhoz 6,35 milliárd, a veszprémi Petőfi Színházéhoz 9,28 milliárd, a győri Nemzeti Színházéhoz 8 milliárd forintot, a szolnoki Szigligeti Színház megújulásának előkészítéséhez pedig 250 millió forint támogatást biztosít a kormányzat, ez utóbbi rekonstrukciója a kiviteli tervek szerint 4,6 milliárd forintba kerül majd - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős Államtitkársága.

A több mint százéves múltra visszatekintő kaposvári Csiky Gergely Színház rekonstrukciója után a színház hasznos alapterülete a jelenlegi 5764-ről csaknem 10 ezer négyzetméterre nő. Jelenleg a bontási munkálatok zajlanak, a felújított épületben az első előadást 2019 őszén tekinthetik meg a nézők.

A debreceni Csokonai Nemzeti Színház a tervek szerint 2019 tavaszán zár be, a megújult épületbe 2020 őszén költözhet vissza a társulat. A projekt a Színészház felújítását is tartalmazza. A veszprémi Petőfi Színház műemlék épület eredeti tervekhez igazodó rekonstrukciója 2020-ra történik meg.

A közlemény kiemeli, hogy a győri Nemzeti Színház az egyetlen a vidéki kőszínházak közül, amely építése, azaz 1977 óta nem esett át komplex felújításon. A mostani fejlesztés magában foglalja a környező utcák burkolati felújítását, illetve a színház előtt sétálóutca kialakítását és két mélygarázs megépítését. A teljes projekt költségigénye mintegy 20 milliárd forint, amelyből a színház felújítása 8 milliárd forint. A tervező kiválasztására az önkormányzat tervpályázatot írt ki.

Tervben van a szolnoki Szigligeti Színház felújítása is. Ennek előkészítéshez a kormány biztosította a szükséges 250 millió forintot, ebből az engedélyezési és kiviteli tervek elkészültek. Ezt követően születhet döntés a beruházás szakmai programjáról és forrásigényéről – tette hozzá az Emberi Erőforrások Minisztériumának Kultúráért Felelős Államtitkársága.

A főváros sem maradhat ki

"A Nemzeti Színház színpadtechnikai korszerűsítéséhez, a lámpatestek, műszaki eszközök cseréjéhez a kormány 2017 végén 2 milliárd forintos támogatást biztosított. A beruházás miatt a színháznak nem kell bezárnia, az 2018-19-ben elsősorban a nyári leállások idején megvalósítható" - áll a kommünikében.

A Thália Színház rekonstrukciója 1998-ban fejeződött be, az egykori Mikroszkóp Színpad azonban jelenleg is az 1967-es átépítés műszaki állapotában van. A beruházás része a Thália Színház infrastruktúrájának fejlesztése is. A Thália Színház korszerűsítése és a Mikroszínpad felújítási munkálatai miatt a 2017/18-as évad április 30-án zárul.

A kormány 985 millió forintos támogatásával és a Fővárosi Önkormányzat 400 millió forintos hozzájárulásával 2018 második félévében kezdődhet el az a beruházás, amelynek eredményeként a Mikroszínpad a Thália Színház teljes értékű játszóhelyévé, korszerű technikával felszerelt, akadálymentesített, 150 fős nézőterű színházteremmé válhat.

Nemzetiségi színházakat is támogatnak

Összesen 1,264 milliárd forint állami támogatást nyertek a minősítéssel nem rendelkező előadó-művészeti szervezetek, táncegyüttesek, valamint szabadtéri és nemzetiségi színházak működésük és szakmai programjaik megvalósítására - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI).

A minisztérium színház-, tánc- és zeneművészeti szervezetek számára hirdetett pályázatán a színházi szervezetek 386,8 millió, a táncegyüttesek 176,5 millió, a zeneművészeti szervezetek 154 millió, a forgalmazó szervezetek 210 millió, a szabadtéri színházak 247 millió, a nemzetiségi színházak pedig 90 millió forintos támogatásban részesültek.

A színházak, a tánc- és zenei együttesek összesen 173 pályázatot adtak be. A 144 érvényes pályázatból 127 szervezet kapott támogatást. Az eljárás során a felkért kuratóriumi szakértők előterjesztései alapján a pályázatokhoz a zeneművészeti, a táncművészeti és a színházművészeti bizottság készített döntési javaslatot.

Munkatársunktól/MTI